grill ogniskowy
Grille Grille na trójnogu

Grill ogniskowy – gwarancja dobrego smaku

Grill ogniskowy to idealny sprzęt dla każdego miłośnika grillowania. Grill na trójnogu to gwarancja smacznych potraw i ciepłej atmosfery. Jeśli szukasz sprzętu do grillowania, sprawdź koniecznie ofertę sklepów internetowych. Znajdziesz tu szeroki wybór sprzętu do grilla oraz szczegółowy opis asortymentu.

Grill ogniskowy – czyli jaki?

Grill ogniskowy to rodzaj specjalnego sprzętu używanego nad ognisko. Grill ogniskowy jak sama nazwa wskazuje, służy do przyrządzania smacznych potraw nad ogniskiem.

Grill ogniskowy stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie praktyczność i wygodne przenoszenie. Grill ogniskowy zawiera:

  • system zawieszenia,
  • zespół ramieniowy,
  • palenisko ogrodowe,
  • stelaż: do układania drewna, np. w kształcie trójkąta.

Paliwem grilla ogniowego jest drewno opałowe, np. polana lub szczapy drewniane.

Grill ogniskowy mocuje się zwykle na trójnogu.

Grill ogniskowy – palenisko ogrodowe

Dobór odpowiedniego paleniska ogrodowego to podstawa bezpiecznego grillowania. Dostępne w sklepach oferujących sprzęt do grillowania paleniska, różnią się od siebie wyglądem i kształtem. Możemy znaleźć zarówno paleniska ogrodowe o tradycyjnym wyglądzie, jak i bardziej nowoczesnym wzornictwie, a także paleniska kwadratowe lub owalne. Przy wyborze odpowiedniego paleniska ogrodowego należy kierować się przede wszystkim średnicą misy. Zwykle średnica misy wynosi od 60 do 100 cm.

Im większa średnica misy paleniska, tym bardziej rozpalone ognisko. Dzięki praktycznemu, wklęsłemu kształtowi misa uniemożliwia rozprzestrzenianie się palonego drewna. Nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. silnego wiatru.  Za stabilność paleniska odpowiadają natomiast masywne cztery nogi oraz staranne wykonanie z surowej stali.

Elegancko zaprojektowane palenisko ogrodowe będzie się świetnie prezentować w każdym miejscu, postawione na tarasie, werandzie czy ogrodzie. Palenisko ogrodowe posłuży na lata, zapobiegając przypalaniu się potraw.
Palenisko ogrodowe stanowi gwarancję bezpiecznego rozpalania ognia, bez względu na warunki pogodowe. Nadaje się zarówno do grillowania, jak i pieczenia. Palenisko ogrodowe może być także wykorzystane do urządzenia wędzarni ogrodowej.

Grill ogniskowy – grill na trójnogu

Grill na trójnogu dzięki odpowiedniej średnicy rusztu pozwala na przygotowanie jedzenia dla większej liczby gości. Wykonany ze stali grill trójnóg prezentuje się efektownie i elegancko.

Grill ogniskowy postawiony na trójnogu pozwala na wygodne rozkładanie i składanie, przez co jest łatwy do transportu. Postawisz go wszędzie tam, gdzie będziesz chciał rozpalić ognisko, np. w ogrodzie. Będzie stanowił ozdobę każdego domu i zachęcał gości do spróbowania przyrządzonych na nim potraw.

Grill na trójnogu świetnie się sprawdzi podczas podróży. Zabierzesz go na piknik, na pole namiotowe, czy nad jezioro.

Grill ogniskowy to źródło ciepła w sezonie jesienno-zimowym i smaczne jedzenie w sezonie wiosenno-letnim.

Więcej informacji o sprzęcie do grillowania znajdziesz na stronie: http://gotowanienapowietrzu.pl/grille/grille-na-trojnogu/