grill-stal-czarna-50cm-palenisko-bali-60cm (1)
Grille węglowe

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Jak wypełnić sobie wolny czas w ciepły i słoneczny dzień? Grillowanie to jeden z najbardziej popularnych sposobów na odprężenie po ciężkim tygodniu pracy. Nic w tym dziwnego, bo kto nie lubi przebywać na świeżym powietrzu w towarzystwie bliskich osób i mając pod ręką pyszne jedzenie. Do tej pory Twoim daniem popisowym były jedynie kiełbaski pieczone na patyku nad ogniskiem? Jeżeli chciałbyś rozwinąć skrzydła i nieco podszkolić swoje kulinarne umiejętności, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który ułatwi Ci to zadanie.

O czym warto wiedzieć przed zakupem grilla

Grill to niezbędny dodatek do Twojego ogrodu, ale przed zakupem, dokładnie rozważ jaki typ sprzętu będzie Ci najbardziej odpowiadać. Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość grilla i na to ile masz wolnego miejsca w ogrodzie. Na pewno chcesz, by zaproszeni goście czuli się jak najbardziej komfortowo, więc upewnij się, że po postawieniu grilla na trawniku pozostanie przestrzeń, która pozwoli biesiadnikom łatwo się przemieszczać w razie potrzeby.

Mając do dyspozycji duże połacie terenu można zaopatrzyć się w grill gazowy, który nie należy do najtańszych rozwiązań, ale może okazać się dobrym pomysłem dla niecierpliwych osób. Nie trzeba poświęcać czasu na rozpalanie ognia i można przystąpić do gotowania od razu, oszczędzając dzięki temu czas. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu grill wymaga użycia butli z gazem, a jej podłączenie warto powierzyć osobie posiadającej odpowiednie umiejętności. Ciekawą opcją jest grill elektryczny, który jest łatwy w użytkowaniu, jednak zadziała dopiero po podłączeniu do sieci elektrycznej. Może to stanowić problem, jeżeli nie masz w ogrodzie odpowiednio przygotowanej infrastruktury technicznej.

Jeżeli chcesz w plenerze czuć się swobodnie i rozkoszować się smakiem potraw jaki uzyskasz tylko i wyłącznie opiekając je nad żarem, wybierz przenośne palenisko z grillem. To rozwiązanie jest połączeniem nowoczesności z tradycją. Ciekawy wygląd paleniska i możliwość rozpalenia przyjemnie rozgrzewającego ogniska spodoba się każdemu, kto ceni sobie funkcjonalność i oryginalne wzornictwo. Uzupełniając palenisko o pasujący do niego trójnóg oraz ruszt otrzymasz niezawodny sprzęt, który pozwoli Ci ugotować różne rodzaje dań, a także zyskasz piękną dekorację do swojego ogrodu.

Palenisko z grillem – dlaczego warto?

Palenisko z grillem pasuje do ogrodów dużych i tych o mniejszej powierzchni. Dzięki dostępności różnych modeli, można dobrać taką średnicę paleniska, by odpowiadała możliwościom terenowym, jak również zaspokajała potrzeby związane z ilością przyrządzonego jedzenia. Zobacz jakie jeszcze argumenty przemawiające za tym, że palenisko z grillem to doskonały pomysł na udane garden party:

  • nie musisz niszczyć trawnika – palenisko posiada nóżki, więc rozpalisz ogień ponad darnią,
  • jest przenośne – możesz ustawić je w dowolnym zakątku ogrodu,
  • kształt paleniska zapobiega roznoszeniu rozżarzonego popiołu – możesz urządzić ognisko nawet na tarasie,
  • niepowtarzalny wygląd – podkreśli styl ogrodowej aranżacji,
  • wykonane ze stali jest wytrzymałe i stabilne,
  • pozwala przyrządzić dania o doskonałym smaku i aromacie.

Palenisko to niezawodny sposób na szybkie zorganizowanie grilla. Zadbaj o swoich gości przygotowując dla nich klimatyczne miejsce z ogniskiem dającym ciepło i nastrojowy blask.