grill na trójnogu
Grille Grille na trójnogu

Grill na trójnogu – czym się charakteryzuje i czy warto go posiadać

Grill na trójnogu to rodzaj grilla ogrodowego, który w ostatnich latach zyskuje dużą popularność. Coraz częściej widuje się go w polskich ogrodach, ale nie tylko. Budowa grilla na trójnogu jest prosta a jego użytkowanie bardzo łatwe, dzięki temu zyskuje sympatię użytkowników. Taki rodzaj grilla daje też dużo możliwości. Sprawdź, co wyróżnia grill na trójnogu i dlaczego warto posiadać takiego grilla.

Budowa grilla na trójnogu

Grill ogrodowy trójnóg to nieskomplikowana konstrukcja. Składa się z trzech podstawowych elementów: trójnóg, ruszt, kołowrotek z łańcuchem. W zależności od modelu wykonany jest ze stali czarnej lub stali zwykłej. Trójnóg pomalowany metodą proszkową jest odporniejszy na uszkodzenia i zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. Ruszt grilla wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej bądź zwykłej, przy czym stal nierdzewna gwarantuje dużo lepszą ochronę przed rdzą i przedłuża okres używalności. Elementem, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z grilla na trójnogu, jest kołowrotek umieszczony u góry, który pozwala w prosty sposób regulować wysokość rusztu nad ogniem.

Grille na trójnogu – jak z nich korzystać

Grille ogrodowe trójnóg służą do przygotowania grilla nad ogniskiem. Taki grill może zostać rozłożony bezpośrednio nad ogniskiem lub nad paleniskiem ogrodowym. Ostatnio w ogrodach coraz częściej korzysta się z połączenia grilla na trójnogu z paleniskiem ogrodowym z uwagi na troskę o zieleń. Przygotowanie sprzętu do grillowania wymaga jedynie rozstawienia trójnogu nad ogniskiem i zaczepienia rusztu grilla.

Grille ogrodowe trójnóg – zalety posiadania

Posiadanie grilla na trójnogu zdecydowanie ułatwia przygotowanie grilla, nie tylko w ogrodzie. Choć jest to grill ogrodowy, równie dobrze sprawdza się na wyjazdach. Niewielka waga grillów na trójnogu i możliwość złożenia trójnogu w połowie ułatwia zabranie go w podróż. Świetnie sprawdzi się do przygotowywania dań na wszelkich biwakach i campingach, ułatwiając gotowanie. Posiadając grill na trójnogu, możemy przygotowywać nie tylko dania z grilla. Dołączając kociołek węgierski, jesteśmy w stanie wyczarować naprawdę niezwykłe potrawy nad ogniskiem. Możliwość regulacji wysokości grilla pozwala na kontrolę nad przygotowywanymi potrawami, a podniesienie rusztu na czas dokładania do ogniska to bardzo wygodna opcja. Dodatkową zaletą używania grilla na trójnogu jest możliwość rozstawienia go na różnej powierzchni, nie musi być ona idealnie gładka, aby trójnóg stał stabilnie. Ułatwia to zdecydowanie grillowanie w terenie. Pozwala także na dowolne jego przestawianie, bez szukania idealnego miejsca pod grilla.

Grill na trójnogu ozdoba ogrodu

Eleganckie wykończenie i wykonanie grilla na trójnogu czyni z niego element dekoracyjny w ogrodzie. Można uczynić go centralnym punktem spotkań przy domu. Ciekawe rozwiązanie, jakim jest grillowanie nad paleniskiem ogrodowym, uczyni go jeszcze ciekawszym dla odwiedzających nas znajomych. Grill ogrodowy trójnóg umożliwia zebranie się gości wokół ogniska i wspólne biesiadowanie. Niezależnie czy wybierze się tradycyjne ognisko, czy palenisko ogrodowe. Magiczne chwile wśród przyjaciół przy płonącym ognisku, do tego wspaniałe przysmaki przygotowane na grillu lub w kociołku węgierskim spowodują, że grill ogrodowy trójnóg szybko zyska sympatię.

O grillach na trójnogu można dowiedzieć się więcej na stronie: https://gotowanienapowietrzu.pl/grille/grille-na-trojnogu/