grille na wakacje
Grille

Grille – jaki rodzaj grilla będzie najlepszy na wakacje?

Wiosna i lato to najczęstszy okres, kiedy organizowane są grille. Robi się ciepło i chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Letnie wieczory natomiast są idealne, by spędzić je w dobrym towarzystwie, przygotowując przysmaki. Wybierając się na wakacje, np. nad morze, na Mazury, czy w inne miejsce, gdzie będziemy na łonie natury, warto pomyśleć o zabraniu ze sobą grilla. Na pewno urozmaici kempingowe jedzenie i będzie dodatkową atrakcją. Jaki rodzaj grilla sprawdzi się na wyjazd na camping lub pod namiot?

Grille turystyczne, czyli jakie?

Grille z kamienia czy murowane grille są dobrym rozwiązaniem w ogrodzie, na wakacje trzeba szukać innych rozwiązań. Podstawowym kryterium przy wyborze grilla na wakacje jest jego mobilność. Najlepiej sprawdza się niewielki rozmiar, na który bez problemu znajdziemy miejsce wśród wakacyjnych bagaży. Grille na wakacje muszą być też łatwe i szybkie w rozłożeniu i w obsłudze. Mimo iż chcemy delektować się smakołykami na urlopie, to nie chcemy na ich przygotowywaniu spędzić mnóstwa czasu. Grille na trójnogu i grille węglowe będą zatem najlepszym rozwiązaniem.

Grille węglowe

Jest to chyba najbardziej znany rodzaj grilla. Wszyscy używali go przynajmniej raz w życiu. Grill węglowy, czyli taki na węgiel drzewny lub brykiet to bardzo popularne rozwiązanie. Choć grillów na węgiel istnieje wiele rodzajów – grille węglowe przenośne, grille stacjonarne, na kółeczkach, grille węglowe z pokrywką itp. kilka z nich nadaje się do tego, by zabrać je na wakacje. Najlepiej do tego celu sprawdzą się nieduże okrągłe grille węglowe. Są mobilne, można je zmieścić w bagażniku. Decydując się jednak na ten rodzaj grilla, trzeba pamiętać o zabraniu węgla do grilla oraz wszelkich akcesoriów do rozpalenia grilla np. podpałki.

Grille na trójnogu

Grill na trójnogu to bardzo dobry wybór na grill turystyczny. Jest mobilny, trójnóg zazwyczaj można złożyć w połowie. Poza trójnogiem wystarczy zabrać ruszt i wszystko, co niezbędne do grillowania na wakacjach mamy gotowe. Grille na trójnogu rozkładamy nad ogniskiem, nie potrzebujemy więc pamiętać o opale do grilla i zabierać go ze sobą. Takie grille bardzo dobrze sprawdzają się w terenie, gdyż do ich rozłożenia nie musimy szukać równego podłoża. Ułatwia to szybkie znalezienie odpowiedniego miejsca na wieczorne biesiadowanie. Grill trójnóg bardzo szybko się rozkłada i składa, jedyną kwestią, zanim zaczniemy przyrządzać na ruszcie pyszną kolację, jest przygotowanie ogniska. Co jednak dla wprawnego turysty nie powinno stanowić problemu.

Co jeszcze warto zabrać na rodzinne wakacje?

Osobom, które również na wakacjach chciałyby przyrządzić na grillu coś więcej niż kiełbaski, karkówkę czy tradycyjne grillowane przekąski polecamy zaopatrzyć się w kociołek węgierski. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy zabierają grilla na trójnogu. Zamiast rusztu do grillowania można na nim zaczepić kociołek, który znacznie rozszerzy możliwości kulinarne na naszym biwaku. Przygotujemy w nim pyszne obiady pachnące ogniskiem, czyli biwakowe jedzenie, które niektórzy pamiętają jeszcze z czasów dzieciństwa. Jest to zdecydowanie opcja warta rozpatrzenia dla posiadaczy trójnoga.

Wakacje to czas odpoczynku i chwile spędzone z rodziną. Warto wybrać proste rozwiązania, które uprzyjemnią te chwile! Więcej informacji o grillach znajdziesz na naszej stronie https://gotowanienapowietrzu.pl/grille/