grillweglowycolorado
Grille Grille węglowe

Kupujemy grill węglowy – kilka przydatnych informacji

Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić przyjęcia na świeżym powietrzu bez grilla? Chyba nie ma udanej imprezy ogrodowej, czy wypadu na działkę bez grilla, a co za tym idzie bez przepysznych potraw jakie możemy na grillu przygotować. Najpopularniejszy jest grill na węgiel. Bez niego żadne przyjęcie nie może się odbyć!

Grill węglowy – niepowtarzalny smak potraw

Grill węglowy jest najpopularniejszym typem paleniska. Należy również do najtańszych i bardzo prostych w użyciu. Urządzenie rozpala się węglem lub brykietem. Podczas wyboru odpowiedniego grilla koniecznie należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonano palenisko wraz z rusztem. Powinny być to elementy nierdzewne, które bardzo długo mogą utrzymać ciepło – informują specjaliści z CookKing. Warto zwrócić uwagę na wagę grilla. Pamiętajmy, że będziemy go często przenosić, więc dobrze by było gdyby był lekki i posiadał nóżki zapewniające mu stabilność na podłożu. Dzięki temu będziemy mogli zabierać go na dłuższe wypady poza miasto. Najlepsze grille posiadają pokrywę nad paleniskiem, która jest dość niedocenionym elementem. Dzięki niej możemy kontrolować temperaturę smażenia potraw, a otwory umieszczone z reguły po jej bokach odpowiednio regulują dopływ powietrza. Grill powinien posiadać również popielnik, czyli element pozwalający utrzymać go w czystości, gdyż tam lądują wszystkie zanieczyszczenia podczas używania urządzenia.

Zalety grilla węglowego

Grillowanie to najpopularniejszy sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Rodzinne przyjęcia oraz większe imprezy w ogrodzie nie mogą się odbyć bez grilla, który nadaje potrawom charakterystyczny smak. Grill węglowy jest bardzo prosty w obsłudze i łatwo się go rozpala. Dodatkowo szybko osiąga wysoką temperaturę – w ciągu kilku minut od rozpalenia możemy kłaść potrawy na ruszt! Pokrywa pozwala regulować temperaturę smażenia w zależności od przyrządzanej potrawy. Wbrew pozorom, grill węglowy można łatwo i szybko wyczyścić. Bardzo dużo modeli do wyboru, rozsądna cena i łatwość w użytkowaniu – to wszystko sprawia, że grille węglowe cieszą się ogromną popularnością. Nic nie smakuje tak samo jak potrawa przyrządzona na grillu.

Potrawy z grilla

Jakie potrawy najlepiej przyrządza się na grillu? Wszystkie! Możliwości jest wiele. Od tradycyjnych mięsnych potraw takich jak kiełbaski, szaszłyki, żeberka i kurczaki, po sery, warzywa i owoce. Na grillu możemy przyrządzić każdy rodzaj mięsa i zapewnić potrawie niepowtarzalny smak. Oprócz mięsa rewelacyjnie smakują również ryby przyrządzone na grillu. Niektórzy nawet specjalizują się w ciepłych deserach, takich jak owoce z grilla podawane na ciepło z przepyszną polewą lub bitą śmietaną (np. banany z czekoladą – mniam!). Możemy przyrządzić praktycznie wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy! Tyle możliwości, a wystarczy do tego tylko jedno urządzenie – grill węglowy.

Żadne przyjęcie nie może odbyć się bez jedzenia, a nic tak nie smakuje jak potrawy, przekąski i desery przyrządzone na grillu. Przygodę z grillowaniem zacznij od wyboru dobrego i łatwego w użyciu urządzenia, które urozmaici ogrodową imprezę i nada jej niepowtarzalnego klimatu. Koniecznie wypróbuj grill węglowy i gotuj na powietrzu!