paleniskofirepitbali
Paleniska

Palenisko – obowiązkowy element każdego ogrodu

Spędzanie wakacyjnych wieczorów wraz z najbliższymi na działce to jedna z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu.  Organizacja wspólnego grillowania w zaciszu ogródka wymaga zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Chcąc zakupić coś wielofunkcyjnego, jednocześnie trwałego i stanowiącego ozdobę do naszego ogrodu, warto wybrać palenisko.

Palenisko i jego zastosowanie?

Wbrew pozorom, palenisko możemy wykorzystywać w różnoraki sposób. Najpopularniejszy ogrodowy sprzęt do przygotowywania jedzenia, grill, można z powodzeniem zastąpić paleniskiem i rusztem. Ile dłużej posłuży nam dobrej jakości palenisko w porównaniu z hurtowo produkowanym grillem węglowym z supermarketu? Dodając do tego fakt, że palenisko możemy wykorzystać jeszcze do wielu innych rzeczy, odpowiedź klaruje się sama. W kwestii przygotowywania jedzenia palenisko można wykorzystać dodatkowo do wędzenia lub zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek. Będzie także doskonale współgrać w zestawie z kociołkiem węgierskim. Dodatkowo, sprzęt samodzielnie może służyć nam jako dodatkowa forma oświetlenia ogrodu po zmroku. Dodatkowym atutem jest estetyczny i nowoczesny wygląd wybranych modeli. Żarzącego się ognia nie musimy ugaszać wodą – przy zakupie pokrywy wystarczy przykryć palenisko, które wygasi się samo.

Różnorodność modeli

Modelów palenisk jest wiele, różniących się jakością wykonania, wielkością, kształtem i designem. Palenisko nie musi być zwykłe – dobierając sprzęt o nowoczesnym lub nawet klasycznym wyglądzie może stanowić piękną ozdobę ogrodu. Warto przyjrzeć się ofercie sklepów z asortymentem ogrodowym. CookKing, producent, którego sprzęty w całości produkowane są w Polsce, wyróżnia się doskonałą jakością i szerokim wyborem produktów. Sklep dysponuje 16 rodzajami palenisk, podzielonych na 6 serii. Każda seria posiada w swojej kolekcji paleniska o różnej średnicy, od 60 do 100 cm. Paleniska wykonane są w różnorodnym stylu – każda seria ma swój indywidualny motyw – od klasycznego, po bardziej ekstrawagancki. Zostały jednocześnie zaprojektowane tak, by spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa; były stabilny, odpowiednio głębokie. Wykonane z surowej stali zapewniają odpowiednią wytrzymałość. Paleniska wyposażone są także w uchwyty, dzięki czemu można je swobodnie przenosić i lokować zarówno na trawie jak i balkonie czy tarasie. W tym wypadku praktyczność łączy się z elegancją i funkcjonalnością.

Zestawy z paleniskiem

Paleniska można także zakupić w zestawie ze sprzętem ogrodowym. W ofercie CookKing sprzęt możemy zakupić razem z kociołkiem bądź grillem, będąc źródłem ciepła. W całości zestawy wyglądają estetycznie i mogą być ozdobą każdego ogrodu.