zestaw
Grille Grille na trójnogu

Stwórz idealny zestaw ogrodowy – grill i palenisko ogrodowe

Wraz z nadchodzącym latem, coraz częściej pojawia się pytanie: na czym grillować? By dobrze przygotować się do sezonu grillowego, już teraz warto przyjrzeć się najpopularniejszym rozwiązaniom, które sprawdzą się w naszym ogrodzie. Grill i palenisko ogrodowe to częsty wybór na zestaw grillowy dla osób, które szukają skutecznych i nieskomplikowanych rozwiązań.

Grill z paleniskiem – z czego się składa

Grille i paleniska można nabyć oddzielnie, osobno grill i osobno palenisko na ognisko lub jako zestaw grill i palenisko. Stworzenie takiego zestawu grillowego jest możliwe w jeszcze jeden sposób, potrzebny będzie trójnóg, ruszt do grilla i grill ogrodowy palenisko. Niezależnie od wybranej opcji, do komfortowego grillowania w ogrodzie potrzebujemy grilla na trójnogu oraz paleniska ogrodowego. Taki komplet pozwoli przygotowywać przysmaki z grilla, a jednocześnie nie niszczy naszego ogrodu.

Zalety grilla z paleniskiem

Zestaw grilla z paleniskiem pozwala przygotować grill nie tylko w ogrodzie, ale także na werandzie czy tarasie. Dzięki temu, że palenisko zastępuje tradycyjne ognisko, poszerza się liczba miejsc, gdzie możemy przygotować grilla. Palenisko to wygodne i estetyczne rozwiązanie. Grill na trójnogu jest natomiast bardzo łatwo przygotować, szybkość rozstawienia i możliwość dostosowania do różnego podłoża pozwala przygotować grilla w kilka chwil. Grill nad paleniskiem nie wymaga też specjalnego opału, wystarczy drewno. Grill i palenisko bardzo łatwo zabrać ze sobą w podróż. Oczywiście, zależy to od wielkości elementów, jakie wybierzemy, bardzo duże palenisko czy grill może być trudne do przewiezienia. Niewielkie jednak można swobodnie zabrać na wakacje.

Grill nad paleniskiem – czym różni się od tradycyjnego grilla

Podstawowa różnica polega na konstrukcji grilla, gdzie ruszt zawieszony jest na trójnogu. Drugą różnicą jest to, że grilla rozstawia się nad paleniskiem ogrodowym, wystarczy więc rozpalić ognisko, by móc grillować. Trójnóg wyposażony jest w specjalny łańcuch, który pozwala regulować wysokość,na jakiej znajduje się ruszt nad ogniskiem, dzięki czemu przysmaki nie przypalą się. Wykorzystując trójnóg, możemy zyskać smak i aromat potraw przygotowywanych na ognisku bez potrzeby pieczenia kiełbasek i innych potraw na patykach. Dodatkowa zaleta posiadania takiego grilla z paleniskiem to możliwość jego rozbudowy. Zamiast rusztu do trójnogu możemy przyczepić np. kociołek węgierski. Kociołek służy do przygotowywania bardziej skomplikowanych dań, możemy w nim ugotować np. gulasz węgierski, leczo czy zupy. Kociołek węgierski, jak i ruszt z trójnogiem możemy wykorzystywać zarówno z paleniskiem, jak i na tradycyjnym ognisku.

Grill nad paleniskiem najczęściej bywa wykorzystywany wiosną i latem, jednak świetnie sprawdzi się także o innych porach roku. Warto przygotować palenisko z grillem również w chłodniejszą pogodę, można ugotować wtedy pożywną i gorącą zupę w kociołku węgierskim na trójnogu, która pomoże się rozgrzać np. po zimowych szaleństwach na śniegu. Niezależnie od tego, na jaki zestaw do grillowania się zdecyduje, warto wcześniej rozważyć różne opcje, by wybrać dobry i solidny zestaw, który posłuży przez wiele sezonów.

Grill i palenisko od producenta znajdziesz na gotowanienapowietrzu.pl