palenisko-ogrodowe-bali
Paleniska

Jak zorganizować ognisko na ogrodzie, aby nie zniszczyć trawy?

Jak zorganizować ognisko na ogrodzie, aby nie zniszczyć trawy?

Chciałbyś zorganizować klimatyczne przyjęcie w swoim ogrodzie, podczas którego gości będzie ogrzewać duże ognisko? Towarzystwo rodziny, przyjaciół lub sąsiadów, pyszne jedzenie i blask płomieni… niczego więcej nie potrzeba podczas wiosennych, letnich i jesiennych wieczorów. Jedyne co Cię martwi, to znalezienie miejsca dla tego naturalnego źródła ciepła. Zagospodarowanie przestrzeni pod ognisko nie będzie problemem, jeśli skorzystasz ze sprawdzonych rozwiązań np. paleniska ogrodowego.

Palenisko ogrodowe – czy warto kupić?

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zainwestować w palenisko ogrodowe, zapewne nie poznałeś jeszcze zalet tego funkcjonalnego dodatku do ogrodu. Palenisko pozwoli uchronić trawnik przed zniszczeniem. Na pewno na jego pielęgnację poświęciłeś dużo czasu, więc nie chciałbyś, by szpeciło go wypalone miejsce po ognisku. Posiadając przenośne palenisko, rozpalasz ogień szybko i wygodnie gdzie tylko chcesz, bez ingerencji w zadbaną darń.

Akcesoria ogrodowe tego typu są warte uwagi nie tylko ze względu na ich praktyczne właściwości, ale również na znakomite walory estetyczne. Wybierając palenisko w kształcie kwadratu lub owalu i jego dowolny rozmiar, możesz podkreślić niepowtarzalny styl swojego ogrodu.

Grill na trójnogu – na co zwracać uwagę przed zakupem

Jesteś miłośnikiem i mistrzem grillowania? Swoje kulinarne umiejętności najlepiej szlifować mając do dyspozycji profesjonalny sprzęt. Szczególnie wymagające są warunki terenowe, więc warto posiadać solidne zaplecze – grill na trójnogu będzie niezastąpiony. Wytrzymały, stabilny, wygodny w użytkowaniu i odporny na działanie warunków atmosferycznych – takie cechy posiada idealny grill ogrodowy, dzięki któremu przygotujesz pyszne potrawy mięsne i wegetariańskie dla swoich gości.

Kociołek żeliwny i kociołek węgierski

Lubisz tradycyjne rozwiązania, jeżeli chodzi o gotowanie? Nawet na wolnym powietrzu możesz przyrządzić swojską grochówkę, staropolski bigos czy soczystą golonkę, wystarczy, że zainwestujesz… w kociołek. Zawieszony na trójnogu nad paleniskiem, nie dość, że wygląda bardzo efektownie, to ugotowane w nim potrawy zyskują niesamowity aromat i smak. Różne pojemności kociołków, mieszczące się w przedziale 6-14 litrów, pozwolą przygotować Ci taką ilość jedzenia jakiej tylko potrzebujesz.

Akcesoria ogrodowe – czy warto je mieć

Nie ma to jak wieczór spędzony z bliskimi osobami przy rozgrzewających płomieniach ognia. Ciepłą atmosferę podsycają nie tylko pozytywne nastroje, ale również odpowiednio przygotowane ognisko. Mając do dyspozycji wygodne palenisko, rozpalisz ogień w dowolnym miejscu ogrodu, zyskując przyjemne źródło ciepła i klimatycznego oświetlenia. Uzupełniając palenisko o dodatkowe wyposażenie, takie jak trójnogi, grille i kociołki, urozmaicisz wieczór smacznymi potrawami.